úterý 3. října 2017

Hudební okénko II.: "There I Said It", Adam Lambert

Před dávnou dobou jsem avizoval pravidelné hudební okénko, ale pak jsem se na to lehce vyprdnul. Tak to napravuju a tady máte pokračování. (Ten slíbený článek o dětství a dospívání ale pořád platí - bude!)

V této hudební vsuvce se na rozdíl od té první, kdy jsem psal o Annie Lennox a svém dětství, vrátím jen o pár let zpět. O pouhé dva roky vlastně. Ale zdají se mi jako čtyři. Tehdy jsem fakt nevěděl, co a kdo jsem. Ale tahle píseň, respektive její text ke mně promlouval neskutečným způsobem, přestože vůbec není o někom, kdo je trans. Bylo to v létě 2015, kdy jsem se učil na státnice a tak nějak jsem se smiřoval s tím, že budu asi lesba, ale pořád tam bylo jakési ale.

Zpívá se v ní doslova:

Tak jsem vám to řekl
A už se vám nebudu znovu omlouvat
Protože jsem dospělej chlap
A znovu už žít nebudu
A jsem znechucenej z toho, že žiju ve stínu

Něco vám řeknu
To, co mi dáváte, je dvousečný meč
A já nevidím pravdu v životě
Kdy se musíme schovávat za zdí strachu
Ale vy to nevidíte
Ten sen, kterému věříte, je šílený
A k čemu je předstírání?
Nechme kouř a zrcadla zmizet


Jasně že to není žádná poezie. Je to už prostě už moje hymna, která mě tak trochu navedla na cestu k tomu, že bych mohl cejtit jako kluk. Když mě to při jejím poslechu prvně napadlo (ne že by to bylo úplně poprvé), strašně jsem se vyděsil. A zbytek už asi znáte...

Zpívá to jeden pro mě neskutečně vnitřně i navenek krásnej člověk. Vždycky jsem ho obdivoval jako umělce, ale poslední dva roky ho teda miluju úplně se vším všudy. Ta písnička je neznámá, stejně jako její interpret. Vůbec není o mým problému, protože ji zpívá cis gay muž, ale já se s ní strašně moc ztotožňuju. Interpretuju si ji z perspektivy trans kluka a prostě to pro mě nemá chybu.
A je pro mě tak boží, že ji asi nacoveruju, jen tak pro sebe.

Tady ji máte, kochejte se, pokud je to váš šálek. Písnička začíná v 1:30 (ale předtím jsou srandovní kecy, pokud máte zájem :D):P.S. Strašně mě rozptyluje, jak mu tam mezi ňadry plandá ten řetízek. Sorry, musel jsem to říct.

Žádné komentáře:

Okomentovat